KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15463227
nr 1546 3227
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, Strandbild. Signerad. Olja på duk, 59x71 cm, yttermått inklusive ram: 77x90 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 5 juni 2023
kl 18:25:42
300 kr
350 kr
David Wallin
Läs mer om David Wallin